KCS072VG1MB-G60

| Panel Model | KCS072VG1MB-G60 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,7.2 inch, 640×480 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KCS072VG1MB-G60 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 145.9×109.42 mm |
| Outline | 179.3×130.5×6.5 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 30:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 180/170 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/50/35/20 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KCS072VG1MB-G60.
Kyocera KCS072VG1MB-G60 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCS072VG1MB-G60 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCS072VG1MB-G60 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCS072VG1MB-G60 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KCS072VG1MB-G60 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCS072VG1MB-G60 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCS072VG1MB-G60 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCS072VG1MB-G60 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KCS072VG1MB-G60"
- Kyocera KCS072VG1MB-G60
- KCS072VG1MB-G60 datasheet
- KCS072VG1MB-G60 image
- KCS072VG1MB-G60 price
- KCS072VG1MB-G60 distributor

