N116BGE-LA1

| Panel Model | N116BGE-LA1 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,11.6 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| N116BGE-LA1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 256.125×144 mm |
| Shape Style | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1.
CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "N116BGE-LA1"
- CHIMEI INNOLUX N116BGE-LA1
- N116BGE-LA1 datasheet
- N116BGE-LA1 image
- N116BGE-LA1 price
- N116BGE-LA1 distributor

