NL6448BC20-14

| Panel Model | NL6448BC20-14 |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| NL6448BC20-14 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 132.48×99.36 mm |
| Outline | 178.8×126.8 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 42% |
| Response Time | 13/36 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/35/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL6448BC20-14.
NEC NL6448BC20-14 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL6448BC20-14 pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL6448BC20-14 or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL6448BC20-14 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL6448BC20-14 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL6448BC20-14 pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL6448BC20-14 or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL6448BC20-14 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL6448BC20-14"
- NEC NL6448BC20-14
- NL6448BC20-14 datasheet
- NL6448BC20-14 image
- NL6448BC20-14 price
- NL6448BC20-14 distributor

