Overview
Specification
NP3302MF01

NP3302MF01 Basic Information
| Panel Model | NP3302MF01 |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | PDP ,33 inch, 640×480 |
| Panel Type | PDP |
| NP3302MF01 Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | 0 ~ 60 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |
NP3302MF01 Mechanical Features
| Dot Resolution | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 24 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.35×1.05 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 1.05×1.05 mm (H×V) |
| Weight | 13.0Kgs (Typ.) |
| Active Area | 672×504 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 756×579 mm (H×V) |
| Outline Depth | 53 mm |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
NP3302MF01 Optical Features
| Brightness | 350 cd/m² (Typ.) |
|---|---|
| Contrast Ratio | 350 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Color | 262K (6-bit) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Viewing Direction | Symmetry |
| Sunlight Readable | N |
NP3302MF01 Electronics Feature
| Vertical Frequency | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | No |
NP3302MF01 Backlight System
| Lamp Type | self |
|---|---|
| Lamp Life Time | 10K(Min.) (Hours) |
NP3302MF01 Signal Interface
| Signal Category | TTL |
|---|---|
| Signal Class | TTL (1 ch, 6-bit) |
| Interface Type | Connector |
