NVK-160SC002F-S-0100

| Panel Model | NVK-160SC002F-S-0100 |
|---|---|
| Panel Brand | Neoview Kolon |
| Descrition | PM-OLED ,2.0 inch, 128×160 |
| Panel Type | PM-OLED |
| NVK-160SC002F-S-0100 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 31.465×39.336 mm |
| Outline | 37.79×46.5×1.3 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Viewing Angle | |
| Driver IC | COF Built-in LD7222 |
| Signal Interface | 6/8/9/16/18-bit 8080 parallel , 43 pins |
| Input Voltage | 2.8/16.0V (Typ.)(VDD/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100.
Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 pdf datasheet or detailed specifications of the Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 or other Neoview Kolon LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 pdf datasheet or detailed specifications of the Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 or other Neoview Kolon LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NVK-160SC002F-S-0100"
- Neoview Kolon NVK-160SC002F-S-0100
- NVK-160SC002F-S-0100 datasheet
- NVK-160SC002F-S-0100 image
- NVK-160SC002F-S-0100 price
- NVK-160SC002F-S-0100 distributor

