NVK-064SC003F-S

| Panel Model | NVK-064SC003F-S |
|---|---|
| Panel Brand | Neoview Kolon |
| Descrition | PM-OLED ,1.0 inch, 96×64 |
| Panel Type | PM-OLED |
| NVK-064SC003F-S Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 21×16.038 mm |
| Outline | 27.8×37.4×1.73 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 65K , CIE1931 61% |
| Viewing Angle | |
| Driver IC | COF Built-in SSD1332 |
| Signal Interface | 8-bit 8080 parallel , 31 pins |
| Input Voltage | 2.8/13.0V (Typ.)(VDD/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Neoview Kolon NVK-064SC003F-S.
Neoview Kolon NVK-064SC003F-S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Neoview Kolon NVK-064SC003F-S pdf datasheet or detailed specifications of the Neoview Kolon NVK-064SC003F-S or other Neoview Kolon LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Neoview Kolon NVK-064SC003F-S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Neoview Kolon NVK-064SC003F-S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Neoview Kolon NVK-064SC003F-S pdf datasheet or detailed specifications of the Neoview Kolon NVK-064SC003F-S or other Neoview Kolon LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Neoview Kolon NVK-064SC003F-S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NVK-064SC003F-S"
- Neoview Kolon NVK-064SC003F-S
- NVK-064SC003F-S datasheet
- NVK-064SC003F-S image
- NVK-064SC003F-S price
- NVK-064SC003F-S distributor

