P070ACB-DB1

| Panel Model | P070ACB-DB1 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 600×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| P070ACB-DB1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 89.28×152.37 mm |
| Outline | 95×163.27×4.15 mm |
| Surface | Hard coating (7H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1.
CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "P070ACB-DB1"
- CHIMEI INNOLUX P070ACB-DB1
- P070ACB-DB1 datasheet
- P070ACB-DB1 image
- P070ACB-DB1 price
- P070ACB-DB1 distributor
