P1830WC1
| Panel Model | P1830WC1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| P1830WC1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 39.24×65.4 mm |
| Outline | 43.14×74×0.8 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 58% |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 35/50/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest R61509, ILI9326, SPFD5420A, SSD2220, NT39125 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI P1830WC1.
PVI P1830WC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI P1830WC1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI P1830WC1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI P1830WC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI P1830WC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI P1830WC1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI P1830WC1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI P1830WC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "P1830WC1"
- PVI P1830WC1
- P1830WC1 datasheet
- P1830WC1 image
- P1830WC1 price
- P1830WC1 distributor

