P2928QC1
| Panel Model | P2928QC1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| P2928QC1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×61.2 mm |
| Outline | 48.6×67×0.9 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/35/15 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest HX8325, NT39122, ILI9320, R61505U |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI P2928QC1.
PVI P2928QC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI P2928QC1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI P2928QC1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI P2928QC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI P2928QC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI P2928QC1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI P2928QC1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI P2928QC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "P2928QC1"
- PVI P2928QC1
- P2928QC1 datasheet
- P2928QC1 image
- P2928QC1 price
- P2928QC1 distributor

