PD020OX1
| Panel Model | PD020OX1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PD020OX1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 31.68×39.6 mm |
| Outline | 35.9×49.2×0.9 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 58% |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/35/15 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest HX8309 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PD020OX1.
PVI PD020OX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD020OX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD020OX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD020OX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PD020OX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD020OX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD020OX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD020OX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD020OX1"
- PVI PD020OX1
- PD020OX1 datasheet
- PD020OX1 image
- PD020OX1 price
- PD020OX1 distributor

