LTV280QV-F02

| Panel Model | LTV280QV-F02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTV280QV-F02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 61.44×34.32 mm |
| Outline | 68.41×45.23×2.97 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/45/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 64 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTV280QV-F02.
SAMSUNG LTV280QV-F02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV280QV-F02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV280QV-F02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV280QV-F02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTV280QV-F02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV280QV-F02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV280QV-F02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV280QV-F02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTV280QV-F02"
- SAMSUNG LTV280QV-F02
- LTV280QV-F02 datasheet
- LTV280QV-F02 image
- LTV280QV-F02 price
- LTV280QV-F02 distributor
