PD057VX1
| Panel Model | PD057VX1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PD057VX1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 124.3×96.5×1.83 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/70/75/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/8.0/17.6/-7.0V (Typ.)(VCC1/VCC2/VDDA/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PD057VX1.
PVI PD057VX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD057VX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD057VX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD057VX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PD057VX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD057VX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD057VX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD057VX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD057VX1"
- PVI PD057VX1
- PD057VX1 datasheet
- PD057VX1 image
- PD057VX1 price
- PD057VX1 distributor

