PD065VX1
| Panel Model | PD065VX1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PD065VX1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 132.48×99.36 mm |
| Outline | 141.2×110.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/70/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Built-in HX8250A01 + NT39207 |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) + SPI , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3//3.3/8.0/17.6/-7.0V (Typ.)(VCC1/VCC2/VDDA/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PD065VX1.
PVI PD065VX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD065VX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD065VX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD065VX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PD065VX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PD065VX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PD065VX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PD065VX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD065VX1"
- PVI PD065VX1
- PD065VX1 datasheet
- PD065VX1 image
- PD065VX1 price
- PD065VX1 distributor

