PG052IC-01N
| Panel Model | PG052IC-01N |
|---|---|
| Panel Brand | CTC |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.2 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| PG052IC-01N Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 64.8×115.2 mm |
| Outline | 66.4×121.3 mm |
| Surface | With Polarizer |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | , CIE1931 70% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | COG Suggest OTM1906C |
| Signal Interface | MIPI |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CTC PG052IC-01N.
CTC PG052IC-01N are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CTC PG052IC-01N pdf datasheet or detailed specifications of the CTC PG052IC-01N or other CTC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CTC PG052IC-01N distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CTC PG052IC-01N are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CTC PG052IC-01N pdf datasheet or detailed specifications of the CTC PG052IC-01N or other CTC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CTC PG052IC-01N distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PG052IC-01N"
- CTC PG052IC-01N
- PG052IC-01N datasheet
- PG052IC-01N image
- PG052IC-01N price
- PG052IC-01N distributor

