PJ035IA-02P

| Panel Model | PJ035IA-02P |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PJ035IA-02P Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 53.1×82.9×1.85 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (1 data lane) , 24 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX PJ035IA-02P.
INNOLUX PJ035IA-02P are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX PJ035IA-02P pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX PJ035IA-02P or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX PJ035IA-02P distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX PJ035IA-02P are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX PJ035IA-02P pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX PJ035IA-02P or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX PJ035IA-02P distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PJ035IA-02P"
- INNOLUX PJ035IA-02P
- PJ035IA-02P datasheet
- PJ035IA-02P image
- PJ035IA-02P price
- PJ035IA-02P distributor

