PJ060IC-04A

| Panel Model | PJ060IC-04A |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,6.0 inch, 1440×2560 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| PJ060IC-04A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 74.52×132.48 mm |
| Outline | 76.72×139.28 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 850:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Tf) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (2 ch, 4 data lanes) , 50 pins |
| Input Voltage | 1.8/5.6/-5.6V (Typ.)(IOVCC/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A.
CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PJ060IC-04A"
- CHIMEI INNOLUX PJ060IC-04A
- PJ060IC-04A datasheet
- PJ060IC-04A image
- PJ060IC-04A price
- PJ060IC-04A distributor

