LPM044M141A

| Panel Model | LPM044M141A |
|---|---|
| Panel Brand | JDI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LPM044M141A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ECB, Normally Black, Reflective |
| Active Area | 89.664×67.248 mm |
| Outline | 92.664×72.748 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 40:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 8 (1-bit) , CIE1931 23% |
| Response Time | 4/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/70 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | SPI , 10 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.0V (Typ.)(VDDA/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of JDI LPM044M141A.
JDI LPM044M141A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPM044M141A pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPM044M141A or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPM044M141A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
JDI LPM044M141A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPM044M141A pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPM044M141A or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPM044M141A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LPM044M141A"
- JDI LPM044M141A
- LPM044M141A datasheet
- LPM044M141A image
- LPM044M141A price
- LPM044M141A distributor

