PM101ZM1

| Panel Model | PM101ZM1 |
|---|---|
| Panel Brand | E Ink |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.0 inch, 1024×576 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM101ZM1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 221.184×124.416 mm |
| Outline | 235×143×5.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 8 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S10P WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of E Ink PM101ZM1.
E Ink PM101ZM1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the E Ink PM101ZM1 pdf datasheet or detailed specifications of the E Ink PM101ZM1 or other E Ink LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from E Ink PM101ZM1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
E Ink PM101ZM1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the E Ink PM101ZM1 pdf datasheet or detailed specifications of the E Ink PM101ZM1 or other E Ink LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from E Ink PM101ZM1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM101ZM1"
- E Ink PM101ZM1
- PM101ZM1 datasheet
- PM101ZM1 image
- PM101ZM1 price
- PM101ZM1 distributor

