PP055IC-01D

| Panel Model | PP055IC-01D |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.5 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| PP055IC-01D Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 68.04×120.96 mm |
| Outline | 70.04×127.31 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 67% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest NT35595, NT35596, OTM1902A, R3311 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX PP055IC-01D.
INNOLUX PP055IC-01D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX PP055IC-01D pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX PP055IC-01D or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX PP055IC-01D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX PP055IC-01D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX PP055IC-01D pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX PP055IC-01D or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX PP055IC-01D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PP055IC-01D"
- INNOLUX PP055IC-01D
- PP055IC-01D datasheet
- PP055IC-01D image
- PP055IC-01D price
- PP055IC-01D distributor

