PT035TN24

| Panel Model | PT035TN24 |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PT035TN24 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 9/16 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of INNOLUX PT035TN24.
INNOLUX PT035TN24 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX PT035TN24 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX PT035TN24 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX PT035TN24 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
INNOLUX PT035TN24 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the INNOLUX PT035TN24 pdf datasheet or detailed specifications of the INNOLUX PT035TN24 or other INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from INNOLUX PT035TN24 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PT035TN24"
- INNOLUX PT035TN24
- PT035TN24 datasheet
- PT035TN24 image
- PT035TN24 price
- PT035TN24 distributor

