PW070XS1
| Panel Model | PW070XS1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PW070XS1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×87.05 mm |
| Outline | 166×100×7.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0/17.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PW070XS1.
PVI PW070XS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070XS1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070XS1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070XS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PW070XS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW070XS1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW070XS1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW070XS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PW070XS1"
- PVI PW070XS1
- PW070XS1 datasheet
- PW070XS1 image
- PW070XS1 price
- PW070XS1 distributor

