SG12832A

| Panel Model | SG12832A |
|---|---|
| Panel Brand | Amson |
| Descrition | STN-LCD ,1.9 inch, 128×32 |
| Panel Type | STN-LCD |
| SG12832A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Yellow/Green (Positive), Transflective |
| Active Area | 47.32×12.12 mm |
| Outline | 66×26×12 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | YG-LED |
| Signal Interface | 8-bit parallel , 16 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Amson SG12832A.
Amson SG12832A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Amson SG12832A pdf datasheet or detailed specifications of the Amson SG12832A or other Amson LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Amson SG12832A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Amson SG12832A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Amson SG12832A pdf datasheet or detailed specifications of the Amson SG12832A or other Amson LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Amson SG12832A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SG12832A"
- Amson SG12832A
- SG12832A datasheet
- SG12832A image
- SG12832A price
- SG12832A distributor
