SVA190WX1-08TC

| Panel Model | SVA190WX1-08TC |
|---|---|
| Panel Brand | SVA-NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1440×900 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| SVA190WX1-08TC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 408.24×255.15 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 1.3/3.7 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SVA-NEC SVA190WX1-08TC.
SVA-NEC SVA190WX1-08TC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SVA-NEC SVA190WX1-08TC pdf datasheet or detailed specifications of the SVA-NEC SVA190WX1-08TC or other SVA-NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SVA-NEC SVA190WX1-08TC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SVA-NEC SVA190WX1-08TC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SVA-NEC SVA190WX1-08TC pdf datasheet or detailed specifications of the SVA-NEC SVA190WX1-08TC or other SVA-NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SVA-NEC SVA190WX1-08TC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SVA190WX1-08TC"
- SVA-NEC SVA190WX1-08TC
- SVA190WX1-08TC datasheet
- SVA190WX1-08TC image
- SVA190WX1-08TC price
- SVA190WX1-08TC distributor

