TM028HDH31

| Panel Model | TM028HDH31 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM028HDH31 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50×69.2 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 60% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 37 pins |
| Input Voltage | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM028HDH31.
TIANMA TM028HDH31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HDH31 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HDH31 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HDH31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM028HDH31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HDH31 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HDH31 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HDH31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM028HDH31"
- TIANMA TM028HDH31
- TM028HDH31 datasheet
- TM028HDH31 image
- TM028HDH31 price
- TM028HDH31 distributor

