SXGA060SG

| Panel Model | SXGA060SG |
|---|---|
| Panel Brand | OLiGHTEK |
| Descrition | AM-OLED ,0.60 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | AM-OLED |
| SXGA060SG Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 11.941×9.56 mm |
| Outline | 22×17 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Grayscale(G) (10-bit) |
| Viewing Angle | |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of OLiGHTEK SXGA060SG.
OLiGHTEK SXGA060SG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the OLiGHTEK SXGA060SG pdf datasheet or detailed specifications of the OLiGHTEK SXGA060SG or other OLiGHTEK LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from OLiGHTEK SXGA060SG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
OLiGHTEK SXGA060SG are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the OLiGHTEK SXGA060SG pdf datasheet or detailed specifications of the OLiGHTEK SXGA060SG or other OLiGHTEK LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from OLiGHTEK SXGA060SG distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SXGA060SG"
- OLiGHTEK SXGA060SG
- SXGA060SG datasheet
- SXGA060SG image
- SXGA060SG price
- SXGA060SG distributor

