SXGA060SC

| Panel Model | SXGA060SC |
|---|---|
| Panel Brand | OLiGHTEK |
| Descrition | AM-OLED ,0.60 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | AM-OLED |
| SXGA060SC Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 11.941×9.56 mm |
| Outline | 22×17 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) |
| Viewing Angle | |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of OLiGHTEK SXGA060SC.
OLiGHTEK SXGA060SC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the OLiGHTEK SXGA060SC pdf datasheet or detailed specifications of the OLiGHTEK SXGA060SC or other OLiGHTEK LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from OLiGHTEK SXGA060SC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
OLiGHTEK SXGA060SC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the OLiGHTEK SXGA060SC pdf datasheet or detailed specifications of the OLiGHTEK SXGA060SC or other OLiGHTEK LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from OLiGHTEK SXGA060SC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SXGA060SC"
- OLiGHTEK SXGA060SC
- SXGA060SC datasheet
- SXGA060SC image
- SXGA060SC price
- SXGA060SC distributor

