T220MCQA-03
| Panel Model | T220MCQA-03 |
|---|---|
| Panel Brand | Varitronix |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.2 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T220MCQA-03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 33.48×44.64 mm |
| Outline | 40.4×55.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/55/40/25 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | CPU |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Varitronix T220MCQA-03.
Varitronix T220MCQA-03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Varitronix T220MCQA-03 pdf datasheet or detailed specifications of the Varitronix T220MCQA-03 or other Varitronix LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Varitronix T220MCQA-03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Varitronix T220MCQA-03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Varitronix T220MCQA-03 pdf datasheet or detailed specifications of the Varitronix T220MCQA-03 or other Varitronix LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Varitronix T220MCQA-03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T220MCQA-03"
- Varitronix T220MCQA-03
- T220MCQA-03 datasheet
- T220MCQA-03 image
- T220MCQA-03 price
- T220MCQA-03 distributor

