T280MBQI-07
| Panel Model | T280MBQI-07 |
|---|---|
| Panel Brand | Varitronix |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T280MBQI-07 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 52.9×73.7×2.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Varitronix T280MBQI-07.
Varitronix T280MBQI-07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Varitronix T280MBQI-07 pdf datasheet or detailed specifications of the Varitronix T280MBQI-07 or other Varitronix LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Varitronix T280MBQI-07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Varitronix T280MBQI-07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Varitronix T280MBQI-07 pdf datasheet or detailed specifications of the Varitronix T280MBQI-07 or other Varitronix LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Varitronix T280MBQI-07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T280MBQI-07"
- Varitronix T280MBQI-07
- T280MBQI-07 datasheet
- T280MBQI-07 image
- T280MBQI-07 price
- T280MBQI-07 distributor

