TC020THEA1
| Panel Model | TC020THEA1 |
|---|---|
| Panel Brand | Toppoly |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.0 inch, 558×234 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TC020THEA1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 40.49×30.3 mm |
| Outline | 47.4×40.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 180:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M |
| Response Time | 17/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/17/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 8.5/12V (Typ.)(VDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Toppoly TC020THEA1.
Toppoly TC020THEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toppoly TC020THEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the Toppoly TC020THEA1 or other Toppoly LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toppoly TC020THEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Toppoly TC020THEA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toppoly TC020THEA1 pdf datasheet or detailed specifications of the Toppoly TC020THEA1 or other Toppoly LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toppoly TC020THEA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TC020THEA1"
- Toppoly TC020THEA1
- TC020THEA1 datasheet
- TC020THEA1 image
- TC020THEA1 price
- TC020THEA1 distributor

