LPJ040K001A

| Panel Model | LPJ040K001A |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LPJ040K001A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 86.4×51.84 mm |
| Outline | 93.5×64.1 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 65% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/60 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO LPJ040K001A.
TPO LPJ040K001A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO LPJ040K001A pdf datasheet or detailed specifications of the TPO LPJ040K001A or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO LPJ040K001A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO LPJ040K001A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO LPJ040K001A pdf datasheet or detailed specifications of the TPO LPJ040K001A or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO LPJ040K001A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LPJ040K001A"
- TPO LPJ040K001A
- LPJ040K001A datasheet
- LPJ040K001A image
- LPJ040K001A price
- LPJ040K001A distributor

