TD015THEB2

| Panel Model | TD015THEB2 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,1.5 inch, 480×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD015THEB2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 29.79×22.32 mm |
| Outline | 37.1×32.7 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 13/22 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD015THEB2.
TPO TD015THEB2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD015THEB2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD015THEB2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD015THEB2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD015THEB2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD015THEB2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD015THEB2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD015THEB2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD015THEB2"
- TPO TD015THEB2
- TD015THEB2 datasheet
- TD015THEB2 image
- TD015THEB2 price
- TD015THEB2 distributor
