TD025THEG1

| Panel Model | TD025THEG1 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD025THEG1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 49.946×37.56 mm |
| Outline | 56.2×47.8 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR601 , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD025THEG1.
TPO TD025THEG1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD025THEG1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD025THEG1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD025THEG1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD025THEG1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD025THEG1 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD025THEG1 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD025THEG1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD025THEG1"
- TPO TD025THEG1
- TD025THEG1 datasheet
- TD025THEG1 image
- TD025THEG1 price
- TD025THEG1 distributor
