TD024TTEA3

| Panel Model | TD024TTEA3 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD024TTEA3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 43.97×59.89 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 55% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 55/55/55/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDD1/VDD2) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD024TTEA3.
TPO TD024TTEA3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD024TTEA3 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD024TTEA3 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD024TTEA3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD024TTEA3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD024TTEA3 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD024TTEA3 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD024TTEA3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD024TTEA3"
- TPO TD024TTEA3
- TD024TTEA3 datasheet
- TD024TTEA3 image
- TD024TTEA3 price
- TD024TTEA3 distributor

