TF08D304VM0A1

| Panel Model | TF08D304VM0A1 |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 240×400 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TF08D304VM0A1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 39.24×65.4 mm |
| Outline | 42.64×72.55×0.89 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 42%) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Built-in S6D04D1X21 |
| Input Voltage | 2.6/3.0V (Typ.)(VDD3/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TF08D304VM0A1.
HITACHI TF08D304VM0A1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TF08D304VM0A1 pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TF08D304VM0A1 or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TF08D304VM0A1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TF08D304VM0A1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TF08D304VM0A1 pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TF08D304VM0A1 or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TF08D304VM0A1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TF08D304VM0A1"
- HITACHI TF08D304VM0A1
- TF08D304VM0A1 datasheet
- TF08D304VM0A1 image
- TF08D304VM0A1 price
- TF08D304VM0A1 distributor

