TFD70W11-F

| Panel Model | TFD70W11-F |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TFD70W11-F Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×87.05 mm |
| Outline | 167.1×102 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 80:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 100/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0/18.5/-15.5V (Typ.)(VDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA TFD70W11-F.
TOSHIBA TFD70W11-F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA TFD70W11-F pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA TFD70W11-F or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA TFD70W11-F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA TFD70W11-F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA TFD70W11-F pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA TFD70W11-F or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA TFD70W11-F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TFD70W11-F"
- TOSHIBA TFD70W11-F
- TFD70W11-F datasheet
- TFD70W11-F image
- TFD70W11-F price
- TFD70W11-F distributor

