TM018FDZ12

| Panel Model | TM018FDZ12 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 128×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM018FDZ12 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 28.032×35.04 mm |
| Outline | 34.7×45.83×2.85 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K , CIE1931 54% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 20 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDDI/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM018FDZ12.
TIANMA TM018FDZ12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM018FDZ12 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM018FDZ12 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM018FDZ12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM018FDZ12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM018FDZ12 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM018FDZ12 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM018FDZ12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM018FDZ12"
- TIANMA TM018FDZ12
- TM018FDZ12 datasheet
- TM018FDZ12 image
- TM018FDZ12 price
- TM018FDZ12 distributor
