TM027CDH05

| Panel Model | TM027CDH05 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM027CDH05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 54×40.5 mm |
| Outline | 63.5×46.6 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 43% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR601/656 , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM027CDH05.
TIANMA TM027CDH05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM027CDH05 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM027CDH05 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM027CDH05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM027CDH05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM027CDH05 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM027CDH05 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM027CDH05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM027CDH05"
- TIANMA TM027CDH05
- TM027CDH05 datasheet
- TM027CDH05 image
- TM027CDH05 price
- TM027CDH05 distributor

