TM030CDH08

| Panel Model | TM030CDH08 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM030CDH08 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 60×45 mm |
| Outline | 71.34×51.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 70/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR601/656 |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM030CDH08.
TIANMA TM030CDH08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM030CDH08 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM030CDH08 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM030CDH08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM030CDH08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM030CDH08 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM030CDH08 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM030CDH08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM030CDH08"
- TIANMA TM030CDH08
- TM030CDH08 datasheet
- TM030CDH08 image
- TM030CDH08 price
- TM030CDH08 distributor

