TM035WBHG02

| Panel Model | TM035WBHG02 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×640 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM035WBHG02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 53.28×71.04 mm |
| Outline | 64×85×4.63 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/70/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM035WBHG02.
TIANMA TM035WBHG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM035WBHG02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM035WBHG02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM035WBHG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM035WBHG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM035WBHG02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM035WBHG02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM035WBHG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM035WBHG02"
- TIANMA TM035WBHG02
- TM035WBHG02 datasheet
- TM035WBHG02 image
- TM035WBHG02 price
- TM035WBHG02 distributor

