TM028HDHG02

| Panel Model | TM028HDHG02 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM028HDHG02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50×66.7×2.5 mm |
| Surface | Clear |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 65% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 39 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDDIO/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM028HDHG02.
TIANMA TM028HDHG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HDHG02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HDHG02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HDHG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM028HDHG02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM028HDHG02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM028HDHG02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM028HDHG02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM028HDHG02"
- TIANMA TM028HDHG02
- TM028HDHG02 datasheet
- TM028HDHG02 image
- TM028HDHG02 price
- TM028HDHG02 distributor

