TM037WBHT01

| Panel Model | TM037WBHT01 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.7 inch, 480×640 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM037WBHT01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 56.16×74.88 mm |
| Outline | 65×89×6 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.)(Transmissive) 8:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/50/80/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 39 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.0V (Typ.)(VCCIO/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM037WBHT01.
TIANMA TM037WBHT01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM037WBHT01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM037WBHT01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM037WBHT01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM037WBHT01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM037WBHT01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM037WBHT01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM037WBHT01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM037WBHT01"
- TIANMA TM037WBHT01
- TM037WBHT01 datasheet
- TM037WBHT01 image
- TM037WBHT01 price
- TM037WBHT01 distributor

