TM043NVHG01

| Panel Model | TM043NVHG01 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM043NVHG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 95.04×53.86 mm |
| Outline | 113.44×71.46×5.05 mm |
| Surface | Hard coating (6H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Viewing Angle | 70/70/70/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM043NVHG01.
TIANMA TM043NVHG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NVHG01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NVHG01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NVHG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM043NVHG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NVHG01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NVHG01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NVHG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM043NVHG01"
- TIANMA TM043NVHG01
- TM043NVHG01 datasheet
- TM043NVHG01 image
- TM043NVHG01 price
- TM043NVHG01 distributor

