TM047NBH02

| Panel Model | TM047NBH02 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.7 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM047NBH02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 103.68×58.75 mm |
| Outline | 114.24×72.88×5.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S1P+6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 45 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM047NBH02.
TIANMA TM047NBH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM047NBH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM047NBH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM047NBH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM047NBH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM047NBH02 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM047NBH02 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM047NBH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM047NBH02"
- TIANMA TM047NBH02
- TM047NBH02 datasheet
- TM047NBH02 image
- TM047NBH02 price
- TM047NBH02 distributor

