TM059YDH03

| Panel Model | TM059YDH03 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.9 inch, 480×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM059YDH03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 74.88×129.24 mm |
| Outline | 84.28×143.94×3 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 51 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VDD1VDD3) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM059YDH03.
TIANMA TM059YDH03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM059YDH03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM059YDH03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM059YDH03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM059YDH03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM059YDH03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM059YDH03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM059YDH03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM059YDH03"
- TIANMA TM059YDH03
- TM059YDH03 datasheet
- TM059YDH03 image
- TM059YDH03 price
- TM059YDH03 distributor

