TM060RDH04

| Panel Model | TM060RDH04 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM060RDH04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 133.2×73.8 mm |
| Outline | 145.5×87.8×5.7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.84/19.0/-7.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VHL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM060RDH04.
TIANMA TM060RDH04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060RDH04 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060RDH04 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060RDH04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM060RDH04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060RDH04 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060RDH04 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060RDH04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM060RDH04"
- TIANMA TM060RDH04
- TM060RDH04 datasheet
- TM060RDH04 image
- TM060RDH04 price
- TM060RDH04 distributor

