TM060RDH01

| Panel Model | TM060RDH01 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM060RDH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 133.2×73.8 mm |
| Outline | 145.5×87.8×5.7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + Dithering) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20/30 (Typ./Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.84/19.0/-7.0V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM060RDH01.
TIANMA TM060RDH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060RDH01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060RDH01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060RDH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM060RDH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM060RDH01 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM060RDH01 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM060RDH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM060RDH01"
- TIANMA TM060RDH01
- TM060RDH01 datasheet
- TM060RDH01 image
- TM060RDH01 price
- TM060RDH01 distributor
