TM070DDH04

| Panel Model | TM070DDH04 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM070DDH04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 165.75×105.39×3.7 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S9P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM070DDH04.
TIANMA TM070DDH04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070DDH04 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070DDH04 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070DDH04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM070DDH04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM070DDH04 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM070DDH04 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM070DDH04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM070DDH04"
- TIANMA TM070DDH04
- TM070DDH04 datasheet
- TM070DDH04 image
- TM070DDH04 price
- TM070DDH04 distributor

