TX11D101VM0EAA

| Panel Model | TX11D101VM0EAA |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TX11D101VM0EAA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 56.16×93.6 mm |
| Outline | 59.96×101.7 mm |
| Surface | Antireflection |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | MIPI (3 data lanes) , 24 pins |
| Input Voltage | 1.8/2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TX11D101VM0EAA.
HITACHI TX11D101VM0EAA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX11D101VM0EAA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX11D101VM0EAA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX11D101VM0EAA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TX11D101VM0EAA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX11D101VM0EAA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX11D101VM0EAA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX11D101VM0EAA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX11D101VM0EAA"
- HITACHI TX11D101VM0EAA
- TX11D101VM0EAA datasheet
- TX11D101VM0EAA image
- TX11D101VM0EAA price
- TX11D101VM0EAA distributor
