AA150XS11

| Panel Model | AA150XS11 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA150XS11 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 304.1×228.1 mm |
| Outline | 326×255×17.1 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 12/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5 strings × 2CN WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA150XS11.
Mitsubishi AA150XS11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA150XS11 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA150XS11 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA150XS11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA150XS11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA150XS11 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA150XS11 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA150XS11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA150XS11"
- Mitsubishi AA150XS11
- AA150XS11 datasheet
- AA150XS11 image
- AA150XS11 price
- AA150XS11 distributor

