TX26D89VM2BAA

| Panel Model | TX26D89VM2BAA |
|---|---|
| Panel Brand | HITACHI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.2 inch, 800×256 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TX26D89VM2BAA Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 246×78.72 mm |
| Outline | 260.2×96.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 25/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/45/50 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HITACHI TX26D89VM2BAA.
HITACHI TX26D89VM2BAA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX26D89VM2BAA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX26D89VM2BAA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX26D89VM2BAA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HITACHI TX26D89VM2BAA are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HITACHI TX26D89VM2BAA pdf datasheet or detailed specifications of the HITACHI TX26D89VM2BAA or other HITACHI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HITACHI TX26D89VM2BAA distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TX26D89VM2BAA"
- HITACHI TX26D89VM2BAA
- TX26D89VM2BAA datasheet
- TX26D89VM2BAA image
- TX26D89VM2BAA price
- TX26D89VM2BAA distributor
